Češi kupují rekordní množství hybridů, vede Toyota

Čím víc se blíží možný zákaz spalovacích motorů, tím víc lidí uvažuje o koupi elektromobilu nebo hybridu. A poslední data ukazují, že prodeje v Evropě i v Česku rekordně stoupají. V tuzemsku se přitom na špici drží Toyota.

Nový elektromobil není levnou záležitostí. Pokud chcete „pořádné“ elektrické auto, budete na něj potřebovat minimálně půl milionu – spíše ale několik milionů. A možná i proto jsou čím dál populárnější právě hybridy. Nestojí tolik jako většina elektromobilů a mají oproti nim řadu výhod. Především to, že jsou zkrátka hybridní. Na což Češi evidentně slyší.

Prodeje v roce 2023

Ještě tu nemáme ani konec roku 2023, ale už teď je jasné, že hybridů na tuzemských silnicích jezdí čím dál víc. Automobilky hlásí, že za posledních 10 měsíců jejich prodeje v Česku vzrostly o neuvěřitelných 45 %. Oproti prodeji běžných aut se spalovacími motory jde o trojnásobný růst, což je poměrně fascinující. A nevypadá to, že by lidé s nákupy jen tak hodlali skončit.

Toyota, BMW, Ford

Když se řekne elektromobil, většinu lidí jako první napadne legendární Tesla. U hybridů je tomu ale úplně jinak. Hybridy totiž dnes vyrábí většina automobilek a zájemci mají velmi široký výběr. Přesto je z letošních čísel jasně znát, která auta patří mezi české favority. A ne, není mezi nimi Škoda.

Nejprodávanějšími hybridními auty jsou v Česku letos Toyoty – těch se podle posledních čísel prodalo 8 229. Hned za nimi následuje BMW s 3 552 hybridními vozidly. A na třetím místě je Ford, který prodal přes 3 000 hybridních aut. Škoda zůstala s bramborovou medailí až na čtvrtém místě. Konec roku ale může s aktuálními statistikami ještě zajímavě zamíchat.

Výhody pro majitele

Prodeje hybridních aut a elektromobilů se snaží podporovat i jednotlivé státy. Proto jejich majitelům nabízejí různé slevy a výhody, případně možnost získat různé typy dotací. Co se týká pojištění, tam tomu je bohužel často naopak. Ceny pojištění stoupají, protože i sebemenší nehoda nebo poškození mohou znamenat poměrně vysoké náklady na opravu.

Je tedy vhodné sjednat si na nový hybrid nejen povinné ručení, ale i havarijní pojištění. Právě to kryje škody na vašem autě. Ale jak vybrat to nejvýhodnější pojištění? Podívejte se například na srovnání havarijního pojištění na Top-Pojištění.cz. Případně se poptejte ve své pojišťovně, jestli vám na havarijní pojištění nemůže poskytnout nějakou slevu – řada pojišťoven má pro své klienty různé bonusy.

zdroj: placená inzerce

The post Češi kupují rekordní množství hybridů, vede Toyota first appeared on Hybrid.cz.