CUPRA UrbanRebel: elektrický hot hatch jako předzvěst ID.2?

CUPRA UrbanRebel Concept naznačuje budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025.

Studie bude odhalena na slavnostním otevření nového mnichovského reprezentativního showroomu CUPRA City Garage v průběhu mezinárodního autosalonu IAA v Mnichově.

elektromobil cupra urbanrebel
Elektromobil Cupra UrbanRebel. foto: Cupra

„Městský elektromobil je klíčovým strategickým projektem nejen pro naši společnost, ale také pro koncern Volkswagen, protože naším cílem je vyrábět v Martorellu více než 500 000 městských elektromobilů ročně pro různé koncernové značky. Městský elektromobil bude demokratizovat elektromobilitu a zpřístupní ji širokým vrstvám motoristů,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA.

Tvarové řešení přídě vozu připomíná žraločí nos. Tvář vozu je zvýrazněna také novými trojúhelníkovými prvky ve světlometech. Podobně jako u studie CUPRA Tavascan Concept vytváří tvarové řešení oken vizuální podobnost s přílbou. Plynulou návazností ploch oken na ostatní části vozu vzniká dojem plovoucí střechy.

Elektromobil Cupra UrbanRebel. foto: Cupra
Elektromobil Cupra UrbanRebel. foto: Cupra

Koncepční vůz v závodním přestrojení s vnější délkou 4080 mm, šířkou 1795 mm a výškou 1444 mm naznačuje proporce budoucího městského elektromobilu. CUPRA UrbanRebel Concept poskytuje trvalý výkon 250 kW a špičkový výkon až 320 kW. Z nuly na 100 km/h dokáže zrychlit za pouhých 3,2 sekundy.

Uvedení v roce 2025 zhruba odpovídá nedávno upraveným plánům koncernu Volkswagen na uvedení modelu Volkswagen ID.2. Ten má být levnějším „dostupným“ elektromobilem s cenou kolem €20 000.

zdroj: tisková zpráva

The post CUPRA UrbanRebel: elektrický hot hatch jako předzvěst ID.2? first appeared on Hybrid.cz.