Ford chce zaplavit Ameriku elektromobily, investuje do továren na baterie

Americká automobilka Ford a jihokorejský výrobce baterií SK Innovation ohlásili investice za $11,4 mld. Vytvoří 11 000 nových pracovních míst ve dvojici továren na baterie a nové továrně na výrobu elektrických pick-upů.

Dvě nové továrny na výrobu baterií vyrostou v americkém státě Kentucky a zaměstají 5000 lidí. Třetí továrna na baterie vznikne v rámci obrovského továrního komplexu nazvaného Blue Oval City v Tennessee. Tam se kromě baterií budou vyrábět také elektromobily typu pick-up truck. Součástí továrny budou také klíčoví dodavatelé a recyklace baterií.

Dvě továrny v Kentucky mají stát asi $5,8 mld. a budou dodávat baterie celému výrobnímu řetězci Ford v Severní Americe, včetně značky Lincoln. Ford aktuálně uvedl na trh elektromobily Ford F-150 Lightning, Ford E-Transit a Ford Mustang Mach-E. O všechny je velký zájem a elektromobil Ford Mustang Mach-E už si předvzal i první zákazník v Česku.

Do roku 2030 má automobilka Ford plán investovat do elektromobility více než $30 mld. Očekává, že díky tomu 40 % až 50 % všech vyrobených aut budou plnohodnotné elektromobily. Ford tak odpovídá na snahy většiny velkých světových automobilek, včetně například Volkswagenu a nejnověji Toyoty, které se hodlají v této dekádě soustředit primárně na výrobu elektromobilů.

zdroj: tisková zpráva

The post Ford chce zaplavit Ameriku elektromobily, investuje do továren na baterie first appeared on Hybrid.cz.