69 článků z PONDĚLÍ 8.4.2019

Masarykův les, to je název háje, na který se málem zapomnělo. Čeští dobrovolníci se snaží o jeho obnovu. Les byl vysázen československými izraelskými osadníky v roce 1930 na oslavu 80. narozenin T. G. Masaryka (1850-1937). K znovuobjevení háje nedaleko kibucu (zemědělské osady) Saríd v údolí Jezreel na severu Izraele došlo teprve před dvěma lety a...

Kříženec staforda Akim má za sebou smutný příběh. Jeho majitel se o něj nestaral a když Akima našli, byl velmi podviživený. Nyní je však v plné kondici. Rád si hraje a je velmi přátelský, s lidmi nemá problém. K úplné spokojenosti mu však chybí nový domov a milující páníček. Dočasná chovatelka však varuje, že Akim není pejsek, kterého necháte jen tak pobíhat na zahradě. Ten, kdo se ho ujme, by měl mít s tímto plemenem zkušenosti a pevnou výchovu.

Hokejistům Třince se v semifinálové sérii play off extraligy podařilo napodobit Plzeň, uspěli na jejím ledě i podruhé a díky vítězství 4:3 vyrovnali na 2:2 na zápasy. Po bezbrankové úvodní třetině vyhráli hosté druhou část 4:2. Dvě branky si v dresu vítězů připsal Ethan Werek, třemi body za gól a dvě nahrávky pomohl k úspěchu další útočník Erik Hrňa.

Po Lustigově návratu z amerického exilu s ním František Cinger během dvaceti let strávil mnoho společných dnů a nocí, včetně besed nebo cest do koncentračního tábora Mauthausen či do Washingtonu, kde spisovatel a pedagog s rodinou bydlel a vyučoval. Ve svých vzpomínkách na Lustiga Cinger odhaluje jedinečnost tvůrce, který vlastní literární i filmovou tvorbu zasvětil obětem šoa, zkázy organizované na židovském národu nacisty.

Hvězdy českého a německého divadla, ale i špičkové korejské tanečníky bude hostit v Olomouci letošní ročník Divadelní Flory. Divadelní přehlídka nabídne na desítce scén okolo 90 akcí. Kromě oceňovaných divadelních inscenací půjde také o řadu hudebních produkcí, filmů, besed či tvůrčích dílen, řekli v pondělí organizátoři festivalu.