Ineos představil nové terénní SUV Fusilier s range extenderem

Menší bratr Grenadieru bude poháněn elektromotorem s možností benzínového prodlužovače dojezdu. Základní vlastnosti zůstávají: 4×4 schopnosti a praktičnost.

Plně elektrický pohon doplňuje varianta prodlužovače dojezdu, tedy malého benzinového motoru, který pohání generátor pro udržování úrovně nabití baterie pro případ, že není k dispozici externí nabíjení.

Fusilier INEOS vyvinul spolu s experty z Magna Steyer a rakouském Štýrském Hradci se bude i vyrábět. Bližší informace o uvedení na trh a pohonu se očekává na podzim 2024.

Vozidlo bude o něco kratší i nižší než INEOS Grenadier a nabídne prvotřídní výkony na silnici i v terénu. Beze zbytku naplňuje heslo Built On Purpose. Zaměření na praktické využití, žádné nesmysly a solidní výkon v terénu.

Fusilier je navíc aerodynamicky vyladěný tak, aby maximalizoval účinnost, aniž by byl ohrožen jeho účel. Vnější funkční prvky byly chytře zakomponovány do karoserie. Jsou tam, když je potřebujete, a nejsou vidět, když je nepotřebujete.

Nový vůz s pohonem 4X4 bude nabízet dvě varianty pohonu, aby vyhověl potřebám globálních zákazníků: plně elektrický a elektrický s prodlouženým dojezdem.

Varianta prodlužovače dojezdu se skládá z malého benzinového motoru, který pohání generátor pro udržování úrovně nabití baterie v případě, že není k dispozici externí nabíjení.

Sir Jim Ratcliffe, zakladatel společnosti INEOS, říká: „Fusilier je skvěle vypadající vozidlo a dvě varianty pohonu zajišťují reálné snížení emisí uhlíku, aniž by došlo ke snížení schopností. Jsme rádi, uvádíme na trh elektrický pohon 4X4, ale uvědomujeme si jasná omezení bateriového pohonu v určitých situacích.“

Při vývoji tohoto vozidla firma rychle dospěla k závěru, že abych se posunula směrem k dekarbonizaci, ale zároveň i nadále vyráběla auta, které zákazníci chtějí řídit, potřebuje kombinaci technologií pohonu.

Vozy BEV (čisté elektrická auta) jsou podle Ineosu ideální pro určitá použití: kratší cesty a městské dodávky, ale průmysl a vlády musí mít realistická očekávání ohledně dalších technologií, které mohou pomoci urychlit potřebné tempo změn. To je důvod, proč nabízí pro Fusilier další pohonné ústrojí, které výrazně snižuje emise, ale má potřebný dojezd a možnosti tankování.“

VÝVOJ A VÝROBA V MAGNA

Fusilier INEOS vyvíjí ve spolupráci s předním dodavatelem automobilového průmyslu, společností Magna, která bude vozidlo také vyrábět ve svém závodě v rakouském Štýrském Hradci. V návaznosti na DNA Grenadieru s moderním směrem a výraznou identitou bude nový vůz 4X4 o něco kratší na délku a o něco nižší na výšku. Bude postaven na zakázkové skateboardové platformě s ocelovým podvozkem a karoserií a hliníkovými dveřmi a haubnou.

INEOS spolupracoval se společností Magna na vývoji vozů Grenadier a Quartermaster pick-up. Magna jako jeden z největších světových dodavatelů automobilů a nezávislých smluvních výrobců vyrábí pro různé automobilky řadu konvenčních vozidel s vnitřním spalovacím motorem, hybridních vozidel a elektromobilů. Součástí vývojového procesu vozu INEOS Fusilier bude náročný testovací program v různých podmínkách.

zdroj: tisková zpráva

The post Ineos představil nové terénní SUV Fusilier s range extenderem first appeared on Hybrid.cz.