Lucid Gravity: hyperluxus s dojezdem přes 700 km

Méně známou novodobou americkou automobilkou je Lucid Motors podporovaný saudskoarabskými investory. Po limuzíně Lucid Air aktuálně předvedl luxusní SUV Lucid Gravity.

Během třetího čtvrtletí 2023 vyrobil Lucid Air 1150 elektromobilů Lucid Air. Dalších asi 700 jich ale vyrobil přímo pro Saudskou Arábii, kam je odešle po částech a tam se v nové továrně složí pro prodej na místním trhu nebo reexport na okolní trhy.

Aktuálně představený SUV elektromobil Lucid Gravity je podle Lucid postaven na zcela nové platformě „vyvinuté od základu jako sportovní SUV“. Nejspíš tak nejde jen o vyšší Lucid Air, jak se mnozí domnívali.

Lucid Gravity má 900V elektrickou architekturu. Díky tomu umí naplno využít 350kW nabíješky a doplnit 320 km dojezdu během 15 minut. Auto má umět zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy. Lucid také tvrdí, že Gravity zvládne užitečné zatížení přes 1 500 kg a nabízí tažnou kapacitu 6 000 kg.

Vzhledem k tomu, že elektromobil Lucid Air lze pořídit s baterií o kapacitě 112 kWh nebo 92 kWh, předpokládá se, že větší Gravity se bude dodávat jen s první variantou a časem nejspíš i větší kapacitou. Aerodynamický koeficient činí 0,24. Dojezd udává Lucid Motors na úrovni kolem 700 km.

Uvnitř obřího auta najdeme sklopná sedadla druhé a třetí řady. Obrovský 34palcový zakřivený a nepřerušovaný OLED displej nad volantem a ještě jednu obrazovku uprostřed palubní desky, podobně jako to má třeba Tesla Model 3.

Podrobnější technické údaje k elektromobilu Lucid Gravity zatím automobilka nechce dát z ruky. Stejně jako cenu, o které jednoduše říká, že bude začínat pod $80 000 (v přepočtu pod 1,75 mil. Kč).

zdroj: Lucid, InsideEVs, foto: Lucid Motors

The post Lucid Gravity: hyperluxus s dojezdem přes 700 km first appeared on Hybrid.cz.