Luxeon CoB s výjimečnou jednotností paprsku

Společnost Philips LUMILEDS představuje špičkovou řadu multičipových světelných diod Luxeon CoB nabízející výjimečnou homogenitu paprsku v kombinaci s vysokou účinností.

Výrobková řada Luxeon CoB poskytuje světelný tok až 6000 lumenů a dosahuje efektivnosti až 120 lm/W jasného bílého světla při indexu podání barev 80, jedná se tak o ideální volbu pro světelné aplikace jako jsou směrová světla, reflektory a vysoce výkonná svítidla.

Vzhledem k velmi malé ploše vyzařovaného světla, vysoké účinnosti a jednotnosti paprsku mohou světelní návrháři snížit náklady na optické řešení potřebné k bodovému usměrnění světla.

Dle vyjádření produktového ředitele Erica Senderse, se společnost Philips LUMILEDS snažila o to, aby nová řada přišla na trh v co nejkratší době a nabídla tak vysoce výkonnou LED s menšími náklady a rozměry při současném zvýšení směrovosti vyzařovaného světla.

Parametry diod Luxeon CoB jsou dle nynějších trendů udávány při teplotě 85°C, takže dobře odpovídají reálnému provozu. Luxeon CoB jsou k dostání v provedeních s vyzařovací plochou o velikostech 9, 13 nebo 15 mm.

Zdroj: led-professional.com