MicroLed představuje posun v osvětlení automobilů

Koncept HELLA FlatLight vytváří zcela nový design, funkci a výkon zadních automobilových světlometů. To je umožněno díky inovativní koncepcí světlovodu, která je založena na mikrooptice menší než zrnko soli. Optika, která je velká jen několik mikrometrů, umožňuje využít difrakční vlastnosti světla, díky čemuž dochází ke vzniku nových světelných schémat.

Velkou výhodou nového konceptu je menší spotřeba energie ve srovnání s jinými technologiemi. K reprodukci všech funkcí zadního světla je tedy zapotřebí pouze jeden watt. Směrové světlo, brzdové a koncové světlo lze implementovat pouze do jednoho optického prvku s vícebarevnými kombinacemi. Dosud k tomu byly nutné jednotlivé komory.

Tvar jednotlivých optických prvků lze navíc libovolně navrhovat. Komplexní scénáře přivítání a rozloučení lze nejen navrhnout prostřednictvím softwarového rozhraní HELLA, ale také přímo implementovat. Kromě toho lze přidat písma, loga a další zajímavou grafiku. Struktura HELLA FlatLight, která je tenká jen několik milimetrů, nabízí větší svobodu designu. Implementace s mikrooptikou (FlatLight µMX) je pouze jednou z možností sestavení zadní kombinované svítilny. Podle přání a požadavků zákazníka lze použít i jiné technologie, např. nanočástice. Ty umožňují například trojrozměrně zakřivené optické prvky, které mohou ještě lépe sledovat obrys vozidla a vedou tak mimo jiné ke zmenšení instalačního prostoru a úspoře hmotnosti.

První varianty této světelné novinky již byly uvolněny do sériové výroby.

Zdroj: ledinside.com