Nissan Interstar – elektrická dodávka s baterií až 87 kWh

Poprvé v historii se představuje nová generace Nissan Interstar – s plně elektrickým pohonem – Interstar-e – vedle dieselové varianty, která je k dispozici i pro evropské zákazníky.

Nová generace velké dodávky Nissan Interstar byla zkonstruována a zdokonalena tak, aby se stala nejmodernějším přírůstkem do portfolia lehkých užitkových vozidel Nissan.

SOUVISEJÍCÍ: V EU se loni registrovalo přes 108 000 elektrických dodávek

Nissan Interstar se vyznačuje nejen zvětšenou velikostí a všestranností, což zaručuje, že jej lze přizpůsobit tak, aby byl stejně jedinečný jako zákazníci, kterým slouží, ale je také první velkou dodávkou Nissan dostupnou se 100% elektrickým pohonem, aniž by to bylo na úkor výkonu.

Dokonalý společník pro hrdiny všedního dne

Zcela nový Nissan Interstar je přizpůsoben rozmanitým a specifickým potřebám podniků všech tvarů a velikostí a jeho prioritou je efektivita, maximální schopnosti a spokojenost zákazníků. Jeho asertivní přední mřížka, která se pyšní designem vyzařujícím dojem nákladního vozu, umocňuje velitelskou přítomnost vozidla. Interstar se zaměřuje na praktičnost a výkon a je ztělesněním spolehlivosti a síly pro každodenní podnikání na cestách. 

Nissan Interstar se dodává se standardní LCV zárukou Nissan na 5 let nebo 160 000 kilometrů, resp. 8 let nebo 160 000 kilometrů na baterii Interstar-e. Nová generace Interstaru vstoupí na trh s širokou škálou továrních přestaveb, včetně sklápěče, valníku a skříňových dodávek.

Elektrická dodávka - elektromobil - Nissan Interstar.

Usnadní práci, zpříjemní život

Zcela nový Interstar-e, první plně elektrická velká dodávka Nissan, poskytne udržitelnější jízdu bez kompromisů na úkor výkonu – baterie s kapacitou 87 kWh zajistí maximální dojezd přes 460 km a umožní uživatelům dojíždět od zákazníka k zákazníkovi, aniž by se museli obávat o autonomii.

DC nabíjení Nissan nabízí rychlé možnosti, kdy se za pouhých 30 minut dobije vůz až na dojezd 252 km, a verze pro kratší mise s 40kWh baterií na přibližně 200 km. Současně jeho schopnost AC nabíjení zajišťuje dobíjení v depu z 10-100 % za méně než 4 hodiny.

Nová plně elektrická dodávka Nissan Interstar-e. foto: Nissan
Nová plně elektrická dodávka Nissan Interstar-e. foto: Nissan

„Nová generace vozu Nissan Interstar je dokonalým partnerem pro nezbytné podniky, které udržují společnost v chodu. S plně elektrickou verzí, zvýšenou nosností a rozmanitými možnostmi přestavby přinášíme přesně to, co naši každodenní šampioni – malé a střední podniky na celém světě – potřebují, aby společnost fungovala hladce!“ Nicolas Tschann, ředitel divize lehkých užitkových vozidel (LCV) společnosti Nissan Europe.

Nový model bude vybaven špičkovou aerodynamikou ve své třídě s 20% snížením odporu vzduchu (SCx), což zákazníkům pomůže ušetřit buď palivo, nebo elektrickou energii a maximalizovat dojezd a efektivitu práce.

Elektrická dodávka - elektromobil - Nissan Interstar.

Nová generace modelu Interstar se může pochlubit také o 40 mm širšími bočními dveřmi a o 100 mm delší ložnou plochou, což zákazníkům poskytuje další důležitý prostor pro naložení většího množství zboží a materiálu.

Zbrusu nová velká dodávka Nissan Interstar se také může pochlubit vysokou konkurenceschopností v oblasti užitečného zatížení, které dosahuje až 1,6 tuny u elektrické verze a téměř 2 tuny u varianty se spalovacím motorem, což je vhodnější zejména pro firmy, které potřebují přesunout těžký náklad. 

Čtyřtunový Interstar-e s užitečným zatížením 1,6 tuny již lze navíc řídit v některých zemích Evropy s běžným řidičským průkazem, což uživatelům umožňuje větší užitečné zatížení než běžné 3,5tunové dieselové dodávky.

Elektrická dodávka - elektromobil - Nissan Interstar.

Jak dieselová, tak elektrická verze nové generace modelu Interstar mají maximální tažnou kapacitu 2500 kg, což umožňuje větší rozsah výrobků, zboží nebo zařízení, které lze tímto modelem převézt.

Od předchozích generací se nový Interstar liší také přepracovaným interiérem, který je navržen s ohledem na řidiče a cestující. Odolné potahy sedadel spolu s vyhřívaným čelním sklem a sedadly nejen chrání čalounění vozidla, ale poskytují řidiči tolik potřebné dodatečné pohodlí a oporu i při delším pobytu za volantem. 

Elektrická dodávka - elektromobil - Nissan Interstar.

Manévrovací schopnosti nejnovějšího modelu se také výrazně zlepšily a oproti starším verzím mají lepší poloměr otáčení -1,5 metru, což usnadňuje projíždění složitými městskými ulicemi, aniž by byla ohrožena schopnost přepravy nákladu.

Bezpečnost při práci a bezpečnost na silnici

Všechny modely Interstar nové generace jsou standardně vybaveny širokou škálou bezpečnostních prvků, včetně systému nouzového brzdění vpředu, hlídání bdělosti řidiče a systému monitorování tlaku v pneumatikách. Součástí této zbrusu nové výbavy je také asistent proti kývání přívěsu, který zajišťuje větší bezpečnost při zapojení tažného zařízení.

Elektrická dodávka - elektromobil - Nissan Interstar.

Brzdový systém 1-box také zajišťuje, že brzdný výkon je vždy optimalizován bez ohledu na to, jak je vozidlo těžké. Reakční doba Interstaru při nouzovém brzdění se navíc oproti předchozí generaci modelu zkrátila na polovinu, což řidičům poskytuje ještě větší klid a umožňuje jim zůstat za volantem v maximální možné míře v bezpečí.

Vzhledem k tomu, že Nissan pokračuje v cestě k čistšímu, bezpečnějšímu a inkluzivnějšímu světu – včetně plné elektrifikace naší řady lehkých užitkových vozidel od roku 2026 – představuje nová generace Interstaru zásadní krok na cestě automobilky, protože radikálně mění legendu trhu.

Předprodej pro Česko spustí Nissan v létě 2024 a samotný prodej bude zahájen později ke konci roku 2024.

The post Nissan Interstar – elektrická dodávka s baterií až 87 kWh first appeared on Hybrid.cz.