Nová Kia Sportage už se vyrábí v Žilině, plug-in hybrid za tři měsíce

Pátá generace SUV Kia sjíždí z výrobní linky ve slovenské Žilině, kde se Sportage vyrábí již od roku 2006. Technologicky vyspělý závod s flexibilní a modulární koncepcí vyrábí všechny varianty včetně nové plug-in hybridní verze.

V evropském závodě Kia v Žilině na Slovensku byla zahájena výroba nového modelu Kia Sportage. Poprvé ve své 28leté modelové historii bude nejprodávanější SUV značky k dispozici ve verzi určené speciálně pro Evropu. Model je založený na nové platformě. Vyznačuje se elegantním designem exteriéru, prémiovým interiérem se zakřiveným panoramatickým displejem a nejmodernějšími aplikacemi pro připojení.

Nová generace modelu je z hlediska pohonu přizpůsobena požadavkům evropských zákazníků: Poprvé bude Sportage nabízena ve verzi plug-in hybrid (zahájení výroby v únoru 2022). Spektrum pohonů zahrnuje také hybridní a mild-hybridní technologie, vysoce účinné zážehové a vznětové motory s nízkými emisemi v několika výkonových stupních, různé převodovky a pohon předních i všech kol. Nové SUV působí mimořádně dynamicky ve sportovní designové variantě GT-line, která nabízí další premiéru: V této verzi je Sportage poprvé nabízen ve dvoubarevném laku s černou střechou.

Díky vysoké flexibilitě a modularitě moderního závodu Kia lze v Žilině vyrábět všechny varianty pohonů. Modely Sportage pro evropský trh se zde vyrábějí od otevření závodu v roce 2006. Z výrobní linky v Žilině dosud sjely více než 2 miliony kusů SUV, z toho 104 500 modelů druhé generace, 797 500 modelů třetí generace a více než milion kusů současné čtvrté generace, která se začala vyrábět na konci roku 2015. Celkem závod od svého založení vyrobil více než 4 miliony vozů Kia.

zdroj: tisková zpráva

The post Nová Kia Sportage už se vyrábí v Žilině, plug-in hybrid za tři měsíce first appeared on Hybrid.cz.