Obyčejní lidé podporují boj proti epidemii koronaviru

Peking (Guangming Online) – Lidé z celé Číny spontánně nabízeli svou podporu po vypuknutí epidemie koronaviru (2019-nCoV) ve Wu-chanu v centrální čínské provincii Hubei.

Náklaďák plný materiálu pro Wuhan procházel mýtnou branou. Paní ve službě předala kartu řidiči a vstala a pozdravila ho: „Tady je vaše karta. Děkuji mnohokrát za tvrdou práci. Pokračujte v boji, Wu-chan! Pokračujte v boji, Čína! “ Kamion ujel několik metrů a dopravní policista podal jeho řidiči balíček vody: „Pane, vezměte si trochu vody na cestu.“ Tato jednoduchá slova jsou důvodem, proč Číňané věří, že celou situaci společně zvládnou. 

Veterán zajistil zeleninu

  1. ledna přijel Wang Guohui, 42letý veterán, s pěti tunami zeleniny z provincie Henanu na staveniště nemocnice Huoshenshan (Fire God Mountain).

Pan Wang funguje jako tajemník pobočky Komunistické strany ve vesnici Shenqiu v čínské provincii Henan. A v armádě ve Wu-chanu sloužil 17 let. Tehdy měl na starosti logistiku.

První otázka, která mu přišla na mysl, když přišla epidemie, se i proto týkala jídla. Zaklepal na všechny dveře ve své vesnici s výzvou, aby připravili zeleninu pro Wuhan. Nakonec vybral celých pět tun zeleniny.

Hrdinové ochrání toho město

V době vypuknutí epidemie cestovala Chen Xueyan po Nepálu. Když viděla, že její rodné město naléhavě potřebuje roušky, okamžitě obešla lékárny v Nepálu a koupila jich 5 800.

Některé šaty a toaletní potřeby musela vyhodit, aby se jí roušky vešly do kufrů. Se čtyři velkými kufry se vrátila domů a všechny roušky poskytla zadarmo „Když je epidemie, je zdravotnický materiál mnohem důležitější než moje osobní věci,“ řekla k tomu.

Další inspirující ženou je průvodkyně z provincie Henan, jejíž tým koupil 40 krabic ochranných oděvů z Thajska a poslal do Wu-chanu.

Malé podniky dělají skvělé věci

29. ledna dostal pan Yuan, majitel továrny v Luoyangu v provincii Henan ve střední Číně, objednávku na lékařský nábytek v hodnotě 200 tisíc juanů (více než 28 tisíc dolarů). Brzy si uvědomil, že je určena pro nemocnici Huoshenshan (Fire God Mountain) ve Wu-chanu. Přijal objednávku a řekl: „Není třeba platit. Všechno darujeme.“

Kvůli nedostatku úložiště ve své továrně poslal pan Yuan zprávu se žádostí o pomoc do chatovací skupiny sdružení místních výroben nábytku. Díky podpoře14 továren byl veškerý nábytek připraven přes noc. A logistická společnost jej také přepravila zdarma a hned.