Papež František jezdí na Slovensku elektromobilem Škoda Enyaq iV

Škoda Auto poskytla papeži Františkovi při jeho návštěvě Slovenska dva elektromobily Škoda Enyaq iV a dva vozy Škoda Karoq. Hlava katolické církve si vozy české automobilky vybrala již podruhé.

Obě SUV s čistě elektrickým pohonem byla upravena podle požadavků Vatikánu. Papeže Františka na cestě navíc doprovází i dva vozy Škoda Karoq. Prostřednictvím speciálních webových stránek lze papeži zasílat pozdravy, které budou následně virtuálně promítány na jeho vozidle.

Od 12. do 15. září 2021 probíhá na Slovensku návštěva papeže Františka, kterou iniciovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Po dobu jeho návštěvy poskytla společnost Škoda Auto papeži Františkovi dva vozy Enyaq iV a dva vozy Karoq.

Papeži Františkovi byla během jeho cesty po Slovensku poskytnuta dvě plně elektrická SUV ŠKODA ENYAQ iV a dva vozy ŠKODA KAROQ. foto: Škoda

Pro tuto příležitost byly všechny vozy speciálně upraveny podle požadavků Vatikánu. Aby byl papež lépe vidět, byla standardní zatmavená zadní okna nahrazena průhledným sklem. Na přední blatník na straně spolujezdce byly umístěny chromované držáky pro vatikánskou vlajku a na krytech vnějších zrcátek se nachází oficiální logo papežovy návštěvy.

Součástí požadavků od Vatikánu byla také instalace dodatečného madla v interiéru pro komfortnější vystupovaní z vozidla. Všechny vozy jsou v černé metalíze a mají černý interiér.

Po oficiálním přivítání na letišti v Bratislavě v neděli ráno byl papež odvezen na ekumenické shromáždění v budově diplomatického zastoupení Svatého stolce ve slovenské metropoli. V pondělí, papež absolvuje návštěvu u slovenské prezidentky a setkání s politickými, diplomatickými, společenskými a církevními představiteli, jakož i se zástupci židovské obce.

V úterý 14. září, se papež letecky vydá do Košic, kde se setká také s představiteli romské komunity. I v Košicích bude mít k dispozici jeden vůz Škoda Enyaq iV a jeden vůz Škoda Karoq. Ve středu zavítá hlava katolické církve na poutní místo Panny Marie Sedmibolestné v Šaštíně a následně v poledne odcestuje zpět do Říma.

U příležitosti papežovy návštěvy Slovenska připravila Škoda Auto speciální webovou stránku, na kterou mohou lidé z celého světa posílat hlavě katolické církve, na jeho cestě po Slovensku, osobní pozdravy.

Spojit se s papežem Františkem tak budou moci i ti, kteří se veřejných akcí osobně nemohou zúčastnit. Všechny pozdravy přidané prostřednictvím speciální webové stránky se zobrazí na virtuálním 3D modelu vozy Enyaq iV přímo na těchto stránkách nebo na jakémkoli skutečném modelu vozu Škoda Enyaq iV.

Stačí navštívit tyto webové stránky a namířit mobilní zařízení na vozidlo pomocí rozšířené reality. Hlava katolické církve cestuje již podruhé ve vozech české automobilky. Již během jeho dvoudenní návštěvy v Irsku v rámci Světového setkání rodin v roce 2018 v Dublinu poskytla společnost Škoda Auto pro papeže Františka čtyři vozy Škoda Rapid Spaceback.

zdroj: tisková zpráva

The post Papež František jezdí na Slovensku elektromobilem Škoda Enyaq iV first appeared on Hybrid.cz.