Robot píšící jako člověk

Společnost Bond vyvinula robota (spíše zařízení, robot přece jen asociuje něco humanoidního), který píše plnícím perem jako člověk – tedy takový má být výsledek, jinak se jedná o spíše pomalu se pohybující mechanismus připomínající nejvíc snad jehličkovou tiskárnu. „Ručně psaný“ dopis má prý na adresáta lepší účinky, ať už jde o obchodní nebo osobní korespondenci. Při hromadné korespondenci se proto lidé často uchylují k tomu, že dopis alespoň vlastnoručně podepíší.

Výhodou nové technologie má být, že robot disponuje nejen několika předdefinovanými styly psaní, ale dokáže také napodobit libovolný rukopis. Nastavit se dá, i jak moc na pero tlačí. K dispozici jsou rovněž předdefinované fráze, které podle dodavatele robot dokáže napsat rychle, takže hromadně rozesílaná vánoční blahopřání nebo poděkování akcionářům se dají vytvořit v rozumném čase.

Soudního znalce to asi neoklame a vlastně ani není moc jasné, proč by vlastnoručně napsaný dopis měl být vnímán nějak pozitivněji (navíc se jistě brzy rozšíří informace, že může jít o trik), ale třeba si tato technologie své zákazníky najde.

Ukázka na Vmvideo
http://vimeo.com/101932145

Introducing Bond from Bond on Vimeo.

Ukázka na YouTube
http://www.youtube.com/embed/TUnbnj0Sbww

Poznámka: Když už „ručně psaný“ dopis, možná by to chtělo, aby robot dokázal také popisovat obálky?

Zdroj: Phys.org