Sci-fi maska pro dezinfekci vzduchu

Společnost Boitlab představila velmi netradiční řešení boje s viry a bakteriemi, v podobě nositelného zařízení Air-Ring. To funguje jako bezpečnostní filtrační štít, který vytváří osobní dávku nezávadného vzduchu.

Air-Ring je umístěn okolo krku na nástavci s baterií na hrudi, která vydrží až 8 hodin provozu. Vzduch je cirkulován pomocí dmychadla, které jej nasává přes pěnový a HEPA filtr. Vzduch je dále dezinfikován UV-C LED, fotokatalytickým sterilizátorem a sadou uhlíkových filtrů. To vše před samotným vdechnutím vzduchu. Uživatel by tak, podle výrobce, měl vdechovat zcela nezávadný vzduch bez virů, patogenů a pevných částic.

Maska Air-Ring nezajišťuje vysokou míru ochrany jako lékařské masky N95 používané v boji proti virům. Spíše funguje jako podpůrný prostředek, který zajišťuje čerstvý vzduch po celý den. Své uplatnění může také nalézt jako ochrana pro rizikové skupiny obyvatel, které by se měly vyhýbat styku s viry a bakteriemi. Výrobce zatím připravuje kampaň na tržní start nového produktu a prozatím není k dispozici ani doporučená cena.

Zdroj: ledinside.com