Volkswagen: levný elektromobil za půl milionu po roce 2025

Volkswagen nemá dobrý rok. Odbyt jeho elektromobilů není takový jak čekal, navíc má i problémy s výrobou. Ani baterkárna u nás nakonec nebude.

O to víc překvapí slova šéfa koncernu, která údajně aktuálně pronesl na konferenci. Oliver Blume řekl, že levný elektromobil s cenou do půl milionu korun bude možný v druhé polovině dekády.

Hlavním motorem snížení ceny má podle něj být – překvapení – snížení ceny baterie. V případě koncernu Volkswagen k tomu primárně povede koncept unifikovaných (sjednocených) bateriových článků. Představil je v rámci svého Power Day v roce 2021.

Ty se budou od roku 2025 vyrábět v továrně v Salzgitteru. V budoucnu VW plánuje, že závod dosáhne roční kapacity 40 GWh, což by stačilo pro 500 000 elektromobilů. Mají se montovat až do 80 % modelů skupiny Volkswagen.

Volkswagen představil podobu svého nejlevnějšího elektromobilu – koncept Volkswagen ID 2all – letos v březnu. Cena elektromobilu má začínat pod 25 000 euro, v přepočtu pod půl milionu korun, a nabídnout dojezd až 450 km díky baterii 38 kWh nebo 58 kWh. Výrobní verze bude v Evropě představena za dva roky a bude postavena na platformě MEB Entry.

Kromě toho ale Volkswagen plánuje ještě další levný elektromobil ID 1. Nejmenší a nejdostupnější elektromobil má stát kolem 22 000 euro a velikostně se blížit modelu Volkswagen Polo.

zdroj: Electrek.co

The post Volkswagen: levný elektromobil za půl milionu po roce 2025 first appeared on Hybrid.cz.