Volvo dodává 20 elektrických nákladních vozidel do DFDS v Göteborgu

Volvo Trucks dodá 20 plně elektrických těžkých nákladních vozidel logistické společnosti DFDS ve švédském Göteborgu. Tato předávka je součástí celkové objednávky na 125 elektrických nákladních vozidel, kterou společnost DFDS zadala společnosti Volvo. Část nové elektrické flotily bude použita k přepravě zboží do a z montážního závodu Volvo Trucks v Göteborgu.

DFDS, největší integrovaná přepravní a logistická společnost v severní Evropě, zadala jednu z největších objednávek na bateriová elektrická nákladní vozidla Volvo – 125 modelů Volvo FM Electric. Nyní 20 z těchto nákladních vozidel začíná svou premiéru v komerčním provozu.

Čtrnáct nákladních vozidel nabíjených pomocí zelené elektřiny bude nasazeno na přepravu do a z továrny na těžká nákladní vozidla Volvo nedaleko Göteborgu. Iniciativa představuje důležitý krok k dosažení cíle udržitelnosti společnosti Volvo Trucks – mít do roku 2040 100% dodavatelský řetězec bez fosilních paliv. Kromě toho čtyři z 20 nákladních vozidel dodaných do DFDS obsahují ocel bez fosilních paliv.

SOUVISEJÍCÍ: V Paříži bude jezdit 18 nových popelářských vozů na elektřinu

Nasazení elektrických nákladních vozidel s nulovými emisemi je součástí ambice DFDS stát se do roku 2050 uhlíkově neutrální. „Náhrada našich konvenčních, dieselových nákladních vozidel alternativami, jako je nákladní vozidlo Volvo FM Electric, bude mít významný dopad na naše uhlíkové emise. Toto úsilí však vyžaduje mnohem více než finanční investice. Aby se naše ambice v oblasti klimatu staly skutečností, je důležité spolupracovat s poskytovateli energie a průmyslovými lídry, jako je Volvo Trucks. Přechod vyžaduje správnou infrastrukturu a spolupráci napříč různými oblastmi společnosti. Této změny nelze dosáhnout bez spolupráce s ostatními,“ říká Niklas Andersson, výkonný viceprezident a vedoucí divize logistiky ve společnosti DFDS.

Od zahájení výroby plně elektrických nákladních vozidel v roce 2019 společnost Volvo Trucks prodala více než 4300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích po celém světě. Volvo v současnosti nabízí nejkompletnější produktovou řadu v oboru se šesti elektrickými modely v sériové výrobě, které zajišťují velmi širokou škálu přeprav ve městech a mezi nimi. Globálním cílem společnosti Volvo Trucks je, že v roce 2030 bude 50 % všech nových prodávaných nákladních vozidel elektrických.

zdroj: tisková zpráva

The post Volvo dodává 20 elektrických nákladních vozidel do DFDS v Göteborgu first appeared on Hybrid.cz.