Volvo Trucks otevírá továrnu na výrobu baterií v Belgii

Volvo Trucks otevírá svůj úplně první závod na montáž a výrobu baterií. Závod se nachází v belgickém Gentu a bude dodávat baterie připravené k instalaci pro plně elektrická těžká nákladní vozidla Volvo Trucks.

„Tato investice ukazuje naše pevné odhodlání elektrifikovat nákladní dopravu. Do roku 2030 bude nejméně 50 % všech nákladních vozidel, které celosvětově prodáváme, elektrických a do roku 2040 budeme uhlíkově neutrální společností,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

SOUVISEJÍCÍ: DHL si objednalo 44 elektrických náklaďáků Volvo

V nové továrně na výrobu baterií budou články a moduly od společnosti Samsung SDI sestaveny do bateriových sad, které jsou šité na míru pro řadu těžkých elektrických vozidel Volvo Trucks: Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX. Sériová výroba začne ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Kratší dodací lhůty a zvýšená kruhovitost

Každá sada baterií má kapacitu 90 kWh a zákazník si může vybrat do svého nákladního vozidla umístit až šest sad baterií (540 kWh). Počet baterií závisí na konkrétním dojezdu každého zákazníka a požadavcích na nosnost. „Začleněním procesu montáže a výroby baterií do našeho výrobního procesu můžeme našim zákazníkům zkrátit dodací lhůty a zajistit vysoce výkonné baterie a zároveň zvýšit cirkulaci,“ říká Roger Alm.

foto: Volvo Trucks

Baterie Volvo Trucks jsou navrženy tak, aby mohly být později repasovány, renovovány a znovu použity. Samotná elektrárna je napájena ze 100% obnovitelnými zdroji.

Elektrické řešení pro většinu přepravních potřeb

S výrobou tří vysoce výkonných plně elektrických modelů těžké řady, se kterou Volvo Trucks v Evropě letos začíná, nabídne Volvo Trucks po celém světě celkem šest modelů elektrických nákladních vozidel, které pokrývají vše od městské distribuce a odvozu odpadu až po regionální dopravu a stavební práce.

„Sériovou výrobu elektrických nákladních vozidel jsme zahájili již v roce 2019 a máme vedoucí postavení na trhu v Evropě i Severní Americe. S rychlým rozvojem nabíjecích sítí a zlepšováním technologie baterií jsem přesvědčen, že ve velmi blízké budoucnosti uvidíme rychlou transformaci celého odvětví nákladních vozidel,“ říká Roger Alm.

zdroj: tisková zpráva

The post Volvo Trucks otevírá továrnu na výrobu baterií v Belgii first appeared on Hybrid.cz.