Výkonná a kompaktní svítilna Fenix PD40R V2.0

Výrobce prvotřídních svítilen, společnost Fenixlight, přichází na trh s nabíjecí  svítilnou Fenix PD40R V2.0. Tento model, i přes své vysoce kompaktní rozměry 13,8 cm (délka) x 3,3 cm (průměr reflektoru) x 2,6 cm (průměr těla), poskytuje mimořádnou porci výkonu až 3000 lumenů a dosvit do vzdálenosti 405 metrů.

Svítilna disponuje nabíjecí baterií Li-ion 21700 s kapacitou 5000 mAh, kterou lze dobíjet pomocí integrovaného USB-C konektoru. Pro dosažení špičkových světelných parametrů byla použita prémiová LED LUMINUS SST-70 a tvrzená ultra čistá skleněná čočka s anti-reflexním povrchem.

Uživatel může vybírat z celkem 5 režimů výkonu v rozmezí od 30 lumenů (výdrž baterie 88 hodin provozu), do již zmíněných 3000 lumenů (2,7 hodiny provozu). Samozřejmostí je také režim stroboskopického blikání s proměnou frekvencí s výkonem 2500 lumenů. Svítilna se jednoduše ovládá pomocí otočného kroužku na hlavě. Otáčením doprava se výkon zvyšuje a doleva naopak.

Jak již bývá zvykem u prémiového výrobce Fenix light, svítilna disponuje inteligentní elektronikou, která zabraňuje přehřátí svítilny, digitální regulací pro konstantní jas a upozorněním na blížící se vybití baterií. Model PD40R si rovněž hravě poradí s nechtěnými pády z výšky až 1 metru, s prašným prostředím či ponorem pod vodu (testované dle normy IP68 v hloubce 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut).

Praktická svítilna, která se lehce vejde do kapsy s váhou pouhých 189 gramů včetně baterie, je vhodná pro všestranné použití v domácnosti, ale i pro náročnější pohyb v terénu, či pátrací operace. Fenix PD40 V2.0 lze zakoupit za cenu 3299 Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny-fenix.cz