Způsoby financování hybridního vozu

Hybridní vůz, který kombinuje klasický spalovací motor s elektromotorem, je v dnešní době velkým hitem a upoutá pozornost nejednoho řidiče. Jaké jsou největší výhody hybridního vozu a jak lze financovat jeho pořízení? 

U hybridního vozu je důležité, že kombinuje více než jen jeden způsob pohonu. Klasické auto na benzín či naftu zná každý. Ovšem elektrovozy a hybridy už jsou novou kapitolou a pro mnohé řidiče mohou být tato auta zcela neznámá. 

Oproti klasickému autu s pohonem na benzín či naftu hybridní vůz vypouští méně CO2. Proto má hybridní vůz nižší emise a majitelé těchto vozů mohou vjíždět i přímo do center měst, ve kterých jsou emise hlídané a starší vozy či vozy s vysokou emisí mají vjezd zcela zakázán, popřípadě zpoplatněn. 

Řízení hybridního vozu je velmi pohodlné, je téměř totožné jako u klasického auta s automatickou převodovkou. Většina typů má na výběr ze 2 typů jízd. Jedná se o režimy ekologicky a sportovně, a tak si řidič může vybrat, zda využije naplno výkon automobilu, nebo jeho úsporu. 

Největší výhodou hybridních vozů je, že jsou schopné dobíjet své baterie během jízdy. Řidič se tak vyhne nekonečnému hledání dobíjecích stanic. 

Pokud se člověk rozhodne pro pořízení hybridního vozu a nemá dostatek financí, může samozřejmě využít půjčky. Existuje celá řada finančních produktů, které je možné při koupi auta použít.

Hybridní vozy jsou velmi populární také v komunitě expatů, lidí ze zahraničí žijících v ČR. Zájemci z kategorie expatů také mají možnost získat auto na splátky, jednou z možností je půjčka pro cizince. Některé banky půjčky cizincům berou jako riskantní, a tak podmínky bývají o něco přísnější. Pro tuto půjčku je většinou nutné splnit alespoň 3 základní podmínky – trvalé bydliště na území ČR, stálé zaměstnání a dostatečný příjem. 

Auto na splátky je v dnešní době častým jevem, stejně jako je možné získat na splátky další užitečné pomocníky. Jedním z prvních produktů, který odstartoval popularitu splátkového nakupování byl telefon na splátky. Při rychlé půjčce na auto již není potřeba dokládat šanony dokumentů. Celá půjčka může být vyřízena za pár minut, a to obzvlášť v případě, kdy není potřeba půjčení vysoké částky. U pořízení auta je také velmi častý leasing.

Mezi půjčkou a leasingem na auto je velký rozdíl. Při klasické půjčce (úvěru) dojde k zapůjčení peněz, které dlužník postupně splácí, a auto je okamžitě jeho majetkem. Zatímco u leasingu je auto ve vlastnictví prodejce až do okamžiku zaplacení poslední splátky leasingového úvěru. 

Ať už se člověk rozhodne pro leasing, či nějakou z forem půjček, měl by si řádně prostudovat podmínky. Není dobré se nechat zlákat nízkým úrokem, když se ve smlouvě mohou vyskytovat vysoké poplatky. 

Je také důležité si promyslet měsíční splátky, které je člověk schopen platit, aniž by to výrazně ovlivnilo jeho finanční situaci. Naopak dávat si splátky velmi nízké a protáhnout splacení úvěru na několik let také není ideálním řešením. U každé půjčky je doporučeno, aby daný úvěr byl splacen rychleji, než je životnost toho, na co byl pořízen. Před podpisem jakékoliv smlouvy je nutné si ji řádně přečíst.

zdroj: placená inzerce

The post Způsoby financování hybridního vozu first appeared on Hybrid.cz.