Zvoní neonovým svítícím trubicím hrana?

led trubice elektroflexAmerická společnost ElektoLED uvedla na trh LED náhradu neonových svítících trubic nazvanou ElektroFLEX.

Výbojky s chladnou katodou, častěji označované jako neonové trubice, se používají hlavně ve světelných reklamách. Vyznačují se všesměrovým vyzařováním a jsou dostupné v řadě barevných provedení. Nevýhodou je složitější výroba, protože skleněné trubice je nutné předem vyrobit v požadovaném tvaru.

Toto omezení však nové svítící LED trubice ElektroFLEX nemají. Trubice jsou ohebné a jejich tvarování i délku je možné upravit až přímo při instalaci reklamy. Výrobci se u LED trubic rovněž podařilo dosáhnout homogenního všesměrového vyzařování, stejného jako u neonů. led osvetleniTrubice jsou dostupné v červené, žluté, oranžové, zelené, modré i bílé barvě. Světelný výkon se pohybuje od 26lm (modrá) po 152lm (bílá) na metr délky.

Spotřeba LED trubic by se měla pohybovat kolem 15% spotřeby neonových trubic se srovnatelným výkonem. Životnost je podle vyjádření výrobce až několikanásobně delší, a pohybuje se mezi 50 a 100 tisíci hodinami. Další výhodou LED trubic je bezproblémový provoz v mrazivém počasí, kdy jim neklesá světelný tok, tak jako se tomu děje u neonových trubic. Jak si vedou LED trubice proti neonům cenově se nám bohužel zjistit nepodařilo.

Zdroj: Led-professional.com