feed info

27 článků z ArmádníNoviny.cz


Pondělí 30. srpna 2021


Drony Akinci míří do turecké armády

Při slavnostním nedělním ceremoniálu turecká armáda převzala první drony Akinci. Tento nejvýkonnější dron od turecké společnosti Baykar unese špičkovou výzbroj, včetně střely s plochou dráhou letu s dosahem 250 km.


Pátek 27. srpna 2021


Ukrajina patří k významným obchodním partnerům ČR

Již několik let patří Ukrajina mezi dvacet nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky. Podle informací oficiálního portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz se obchodní obrat mezi naší republikou a Ukrajinou v období let 2016 – 2019 průběžně zvyšoval. V roce 2019 pak dosáhl výše 63 miliard korun. Zároveň je ale třeba dodat, že v roce 2020...


Čtvrtek 26. srpna 2021Středa 25. srpna 2021


KOMENTÁŘ: Tálibán zvítězil. A co teď?

Rychlost, s jakou Tálibán ovládl zbývající části Afghánistánu je překvapivá. Právě rychlý pád Kábulu a nástup Tálibánu k moci nutí státy Koalice a celkově Západu přehodnotit přístup k Afghánistánu a Tálibánu jako takovému. Jestliže vojenské řešení selhalo, je čas dát prostor diplomatickému a ekonomickému řešení. Jaké možnosti má Koalice, a zvláště...


Úterý 24. srpna 2021Pondělí 23. srpna 2021Pátek 20. srpna 2021


Litva převzala první taktická vozidla JLTV

V litevské Rukle zástupci litevského ministerstva obrany slavnostně převzali první americká obrněná taktická vozidla JLTV (Joint Light Tactical Vehicle). Obrněnci zamíří do litevských mechanizovaných brigád „Železný vlk“ (litevsky „Geležinis Vilkas“) a „Žmuď“(Žemaitija).


Čtvrtek 19. srpna 2021


Námořní pěchota otestovala robotický raketomet NMESIS

Během cvičení SINEX (Sinking Exercise) americká námořní pěchota (USMC) otestovala expediční robotický protilodní raketový systém NMESIS (Navy Marine Expeditionary Ship Interdiction System). NMESIS je určen pro vedení „ostrovních válek“ v rámci nového operačního konceptu EABO (Expeditionary Advanced Base Operations).