SSC vylepšuje termální řízení LED

Seoul Semiconductor, přední lídr v inovátorských LED produktech, představil vylepšenou řadu WICOP TE, která výrazně zlepšuje termální účinnost u světlometů vozidel. WICOP LED dosáhly v roce 2020 celkového 10% podílu použití u nových vozidel a toto číslo by se mohlo ještě zvýšit.

Vzhledem k rostoucí poptávce po elektromobilech roste zájem o vysoce účinné LED produkty s nižší náročností na baterie. V souladu s tím se odvod tepla ze světlometu stal důležitým faktorem pro zlepšení účinnosti a životnosti. WICOP TE nabídl nové řešení způsobu připevňování čipu LED na desku s plošnými spoji (PCB). Nové řešení minimalizuje tepelný odpor a zlepšuje tak chlazení čipu.

Produktová řada WICOP si svoji pozici rovněž právoplatně upevnila po nedávných vyhraných patentových sporech proti konkurenčním 13 LED produktům v automobilovém průmyslu.

Dle oficiálního vyjádření Seoul Semiconducotrss je snížení hmotnosti a zlepšení výkonu odvodu tepla důležité kvůli zvýšené poptávce po elektrických vozidlech a trendům v designu tenkých světlometů. Společnost Seoul Semiconductor již aplikovala produkty WICOP u více než 100 světových značek vozidel a očekává, že v budoucnu ještě výrazně zvýší prodeje automobilových LED díky neustálému rozšiřování poptávky.

Zdroj: ledinside.com