Volvo dodává zákazníkům elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí

Jako první výrobce nákladních vozidel na světě, který tak učinil, začalo Volvo ve svých nákladních vozidlech používat bezfosilní ocel. První elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí jsou nyní dodávána zákazníkům.

V září tohoto roku zahájila společnost Volvo Trucks sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel o nosnosti 44 tun jako první světový výrobce nákladních vozidel, kterému se to podařilo. Některé z elektrických nákladních vozidel budou také prvními nákladními vozidly na světě, která jsou vyrobeny z bezfosilní oceli.

SOUVISEJÍCÍ: Volvo vyrábí tahače z bezsfosilní oceli

„Naše cesta k nulovým emisím zahrnuje jak výrobu našich vozidel bez fosilií v provozu, tak v průběhu času úplné nahrazení materiálu v našich nákladních vozidlech bezfosilními a recyklovanými alternativami,“ říká Jessica Sandström, senior viceprezidentka produktového managementu společnosti Volvo Trucks.

Bezfosilní ocel je vyráběna švédským výrobcem oceli SSAB a je vyrobena pomocí zcela nové technologie s bezfosilní elektřinou a vodíkem. Výsledkem je výrazně nižší dopad na klima a důležitý krok směrem k hodnotovému řetězci s nulovými čistými emisemi. Mezi zákazníky, kteří budou mít v některých svých elektrických nákladních vozidlech ocel bez fosilních paliv, patří Amazon a DFDS a prostřednictvím přepravní společnosti Simon Loos Unilever.

„V Amazonu jsme na cestě k tomu, aby všechny naše operace byly do roku 2040 nulové. Potřebujeme partnery, jako je Volvo, aby se tento přechod uskutečnil,“ říká Andreas Marschner, viceprezident Transportation Services Europe ve společnosti Amazon.

První ocel vyrobená pomocí vodíku se používá v rámových kolejnicích elektrického nákladního vozidla, páteři nákladního vozidla, na které jsou namontovány všechny ostatní hlavní komponenty. S rostoucí dostupností oceli bez fosilních paliv bude tato zaváděna i do dalších částí nákladního vozidla.

90 % nákladních vozidel Volvo lze recyklovat

Dnes pochází přibližně 30 % materiálů v novém nákladním vozidle Volvo z recyklovaných materiálů. Až 90 % vozidla lze na konci jeho životnosti recyklovat. Bezfosilní ocel bude důležitým doplňkem tradiční a recyklované oceli používané v nákladních vozidlech Volvo. Společnost Volvo Trucks se zavázala k Pařížské dohodě o změně klimatu a k dosažení nulových emisí skleníkových plynů v celém hodnotovém řetězci nejpozději do roku 2040.

zdroj: tisková zpráva, foto: Volvo Trucks

The post Volvo dodává zákazníkům elektrická nákladní vozidla s bezfosilní ocelí first appeared on Hybrid.cz.