Drako: miliónový elektrický sporťák umí na sněhu i na ledu

Kalifonrský start-up Drako Motors je obdobou chorvatských Rimac Automobili před deseti lety. Staví vlastní hypersportovní elektromobil s cenovkou $1,2 mil., v přepočtu přes 25 mil. Kč.

Elektrický hypersport Drako GTE je vybaven 90kWh baterií (450 V) a čtyřmi elektromotory, po jednom na každém kole. Max. výkon každého z nich je 225 kW, zároveň umí až 225 kW také generovat. Rychlonabíjení je možné až 150 kW, palubní nabíječka má výkon 15 kW.

Podle amerických žurnalistů, kteří už měli možnost si auto na závodní dráze vyzkoušet, se zážitek z jízdy v něm podobá elektromagnetickému dělu. Max. rychlost vozu je 330 km/h. Což za víc než milion dolarů tak nějak odpovídá. Nedávno tým vzal své auto ze slunné Kalifornie do zasněženého Colorada.

Tam Drako GTE ukázal, co dovede na sněhu a na ledu. Není toho málo, směrování točivého momentu (torque vectoring) každého kola umí dělat divy. Zákaznická auta jsou už údajně momentálně ve výrobě a první dodávky by měly přijít příští rok. Celkem se vyrobí pouze 25 kusů.

zdroj: tisková zpráva

The post Drako: miliónový elektrický sporťák umí na sněhu i na ledu first appeared on Hybrid.cz.