Ford předběhne Teslu podobně jako Rivian, brzy začne vyrábět elektrický pick-up

Ford F-150 je dlouhodobě nejprodávanějším autem v USA. Ford si proto logicky slibuje velké věci od jeho elektrické verze F-150 Lightning s jehož předprodukcí už začal.

Tesla je s výrobou svého elektrického pick-up trucku Tesla Cybertruck zásadně pozadu. Naposledy byl odložen na rok 2022, navzdory údajnému milionu rezervací. Zásadním problémem jsou nejspíš nové bateriové články 4680, jejichž masovou výrobu zatím Tesla nedokáže zajistit.

Díky tomu už s výrobou pick-up truck elektromobilu předběhl Teslu jak Rivian se svým modelem R1T, tak nově i Ford, který ve své továrně v Dearbornu v Michiganu začal s předprodukcí elektromobilu Ford F-150 Lightning.

V současné době má Ford na elektromobil F-150 Lightning údajně 150 000 objednávek. Na fotce je vidět podvozek na robotickém vozíku. foto: Ford
V současné době má Ford na elektromobil F-150 Lightning údajně 150 000 objednávek. Na fotce je vidět podvozek na robotickém vozíku. foto: Ford

Hlavní otázkou teď nicméně bude, které automobilce se podaří dosáhnout skutečně velkoobjemové produkce. Rivian sice zvládnul být první s výrobou produkčních verzí, jak se mu podaří škálovat na opravdu velké objemy je minimálně stejně velká otázka. Tady má nejlepší šance právě Ford, případně Tesla.

Ford bude údajně schopen díky úpravám továrny za $250 mil. vyrábět až 80 000 elektromobilů F-150 Lightning ročně. Už teď se navíc pracuje na nové generaci elektrického pick-up trucku, která by se měla objevit v roce 2025 a prodávat se v ještě větších objemech,.

zdroj: Electrek

The post Ford předběhne Teslu podobně jako Rivian, brzy začne vyrábět elektrický pick-up first appeared on Hybrid.cz.