Škoda Auto a Etnetera Group zakládají společný softwarový podnik pro novou éru elektromobility

Nově vzniklá joint-venture firma Green:Code přijme v příštích letech až 200 IT odborníků.

Cílem nového podniku bude optimalizovat uživatelskou  zkušenost zákazníků společnosti Škoda Auto a vytvořit software nové generace pro éru  elektromobility. Nový společný podnik Green:Code v příštích letech přijme až 200 vývojářů, softwarových architektů, obchodních analytiků, designérů UX/UI a testerů. 

Christian Schenk, člen představenstva Škoda Auto za oblast Financí a IT, vysvětluje: „Založení  společnosti Green:Code s naším partnerem Etnetera Group představuje další krok na cestě  k implementaci strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030. Spolu se silnými softwarovými  zdroji koncernu Volkswagen pomůže společnost Green:Code vytvářet moderní ‘Simply Clever’ řešení a uspíšit digitalizaci.“  

Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu, zdůrazňuje: „V České  republice máme živý trh mladých a inovativních IT firem. Spojení síly a průmyslového know-how  společnosti Škoda Auto s odbornými znalostmi v oblasti softwaru skupiny Etnetera bude  přínosné pro obě strany. Jsem přesvědčen, že díky tomuto strategickému partnerství dosáhneme  svého cíle.“ 

Škoda a Etnetera již 15 let úspěšně spolupracují. Společně vyvinuli aplikace pro chytré telefony MyŠkoda a Škoda Plus. Škoda Auto bude využívat odborných znalostí, rychlosti a kvality  výkonu společnosti Etnetera. Cílem je, aby produkty byly uživatelsky ještě přívětivější  a interní procesy ještě efektivnější.

Škoda Auto v rámci své strategie zintenzivňuje  digitální transformaci v celé společnosti a zvyšuje své úsilí v oblasti Průmyslu 4.0 a konektivity vozů. Společnost Green:Code poskytne české automobilce odborné znalosti, které jsou nezbytně  nutné pro to, aby mohla vyvíjet automobilový software pro svůj ekosystém vozů, mobilních aplikací a webových portálů.

Green:Code zahájí počáteční vývojovou práci a implementaci od začátku tohoto roku. Nový společný podnik bude sídlit v Praze a během několika příštích let přijme až 200 IT odborníků. Většinu z nich budou tvořit vývojáři, softwaroví architekti, business analytici, designéři UX/UI a testeři. O řízení společnosti Green:Code se podělí obě zakládající společnosti: jednatel Marian Pavlík ze Škoda Auto, který pro koncern Volkswagen pracuje více než 20 let na vedoucích  pozicích v oblasti IT, a jednatel Václav Bittner, jeden ze zakladatelů společnosti Etnetera Group.

zdroj: tisková zpráva

The post Škoda Auto a Etnetera Group zakládají společný softwarový podnik pro novou éru elektromobility first appeared on Hybrid.cz.