Tesla v Gigafactory Berlín ukázala strukturální baterii s články 4680

Tesla v sobotu otevřela brány Gigafactory Berlín veřejnosti v rámci slavnosti nazvané Gigafest. Na místě ukázala mimo jiné strukturální baterii s články typu 4680.

Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg je jedna ze dvou gigatováren americké automobilky, která se momentálně staví. Ta druhá se buduje v Austinu v Texasu, kam Tesla aktuálně přestěhovala své sídlo.

Gigafactory Berlin je klíčová pro posílení růstu prodeje elektromobilů Tesla v Evropě. Zároveň bude důležitá pro samotný elektromobil Tesla Model Y, jehož zcela nová verze by se měla v Evropě začít vyrábět.

Půjde o verzi vybavenou strukturální baterií s novými bateriovými články 4680 a využívající megacastingy, tedy velké lisované odlitky pro přední a zadní část karoserie vozu. Výsledkem by mělo být po všech stránkách lepší auto – levnější na výrobu, s lepším dojezdem a nižší spotřebou.

Gigafestu se v Berlíně zúčastnil také Elon Musk, který řekl, že výroba elektromobilů Tesla Model Y by tam měla odstartovat příští měsíc. Původně přitom doufal, že výroba by v Gigafactory Berlín mohla začít už tento měsíc v říjnu.

zdroj: Electrek.co

The post Tesla v Gigafactory Berlín ukázala strukturální baterii s články 4680 first appeared on Hybrid.cz.