e-station mnohonásobně rozšiřuje síť nabíjecích stanic, nově v Uherském Hradišti či ve Znojmě

Česká firma e-station položila základy své sítě ke konci roku 2020, poprvé ve městě Hranice na Moravě, kde vznikla jejich vůbec první nabíjecí stanice. Tento rok najdeme v plném provozu již 7 nabíječek s logem e-station v rámci České republiky a dle plánu této společnosti se na tomto čísle nehodlají dlouho zastavovat.

Mimo jiné je třeba zmínit a připomenout jejich sváteční akci, kterou si řidiči elektromobilů mohou užít do konce roku. Do 31.12.2021 nabízí společnost e-station možnost nabíjení vozů zcela zdarma, a to bez jakékoliv registrace. Tuto akci může využít opravdu každý, ať už pro krátkou vyjížďku či pro několikahodinovou jízdu napříč republikou na vánoční či silvestrovskou návštěvu za rodinou či přáteli. Po akci řidiči zaplatí za 1kWh DC rychlonabíjení 4,96 Kč a za 1kWh rychlonabíjení 3,72 Kč.

Jak už bylo zmíněno výše, e-station zprovoznilo svou první nabíječku s minimálním výkonem 50 kW v moravském městě Hranice. Dnes už není v této oblasti jedinou e-station nabíječkou svého druhu. Tato společnost momentálně sídlí v Náměšti nad Oslavou, a tak zcela právem vznikla první stanice právě v tomto kraji. Do roku 2022 má tato firma v oblasti expanze velké plány.

V posledních měsících dokončují stavbu dvou nových nabíjecích stanic, a to konkrétně ve městech Žatec a Tábor. Obě místa se nachází v městských STOP SHOPECH, což poskytuje řidičům výhody v podobě rozmanité nabídky obchodů, kde mohou zkrátit svoje čekání při dobíjení auta. Ve stavebním procesu se momentálně nachází 12 nových dobíjecích stanic. 

Dalším přírůstkem bude například stanice v Uherském Hradišti či poblíž Prahy na Kladně, kde se zahájí stavba stanic během dubna a května. Nabíječky se ale budou postupně nacházet i v oblastech, které jsou v menších městech či na vesnicích. Příkladem může být městys Křtiny v Jihomoravském kraji, kam plánují v blízké budoucnosti stanici také umístit. Cílem je za pět let zprovoznit 150 nabíjecích stanic.

Pokud vás napadne během vaší cesty nějaké místo, kde byste si nabíječku přáli a kde by se hodila i ostatním lidem, neváhejte a kontaktujte e-station pomocí kontaktního formuláře, kam přidáte fotku vybraného místa. Další možností je jednoduše zavolat či napsat na telefonní číslo uvedené na webových stránkách a podělit se o svůj tip. Pomůžete tak vytvořit co nejhustší a nejbohatší síť dobíjecích stanic pro ostatní řidiče. Další informace o službách e-station, jejich vizi a o umístění nabíjecích stanic naleznete na webových stránkách www.nabijajed.cz.

zdroj: placená inzerce

The post e-station mnohonásobně rozšiřuje síť nabíjecích stanic, nově v Uherském Hradišti či ve Znojmě first appeared on Hybrid.cz.