Mercedes-Benz EQS má rekord: elektromobil ujel 852,9 km

Elektromobil Mercedes-Benz EQS ujel v běžném provozu 852,9 km na jedno nabití. Stanovil tak několik českých rekordů: stávající hodnotu překonal o 242,9 km a za 10 hodin ujel 641,7 km jako důkaz, že posádka se pohybovala na horní hranici rychlostních limitů.

Krátce poté, co Mercedes-Benz letos v létě uvedl na český trh luxusní elektromobil EQS od značky Mercedes-EQ, stanovil tento vrcholný model nový český rekord v jízdním dosahu na jedno nabití. V běžném provozu ujel během jediného dne 852,9 km, čímž překonal stávající české maximum o 242,9 kilometru.

Vůz měl přitom v akumulátorech ještě bezpečnou rezervu a dojel podle plánu k nabíjecí stanici. Automobil na cestu poskytlo oficiální zastoupení značky Mercedes-Benz Česká republika. Rekordní jízda proběhla se zcela sériovým vozem bez využití služby odemknutí rezervní kapacit na dálku, výsledek byl ověřen a zapsán do české knihy rekordů

Posádku elektromobilu Mercedes-Benz EQS tvořila zkušená dvojice bratrů Tomíškových. Hlavním řidičem byl šéfredaktor webu fDrive.cz Marek Tomíšek, který se úsporné jízdě věnuje více než 15 let. Na trase se z bezpečnostních důvodů střídal se svým bratrem Miroslavem, znalcem efektivní jízdy a příznivcem elektrických vozidel.

zdroj: tisková zpráva

The post Mercedes-Benz EQS má rekord: elektromobil ujel 852,9 km first appeared on Hybrid.cz.