Nabíjecí taktická svítilna AceBeam L35 V2.0

Výrobce svítilen AceBeam, který se mimo jiné specializuje i na taktické svítilny, uvedl na trh nový model L35 druhé generace (o původní verzi z roku 2020 jsme psali zde). Zvýšil se především dosvit na vzdálenost až 650 metrů a kapacita přiloženého akumulátoru 5100 mAh.

Zdrojem světla je jedna extrémně výkonná LED Cree XHP70.3 HI zasazená v optice TIR (total internal reflection), která umožňuje rovnoměrně distribuovat paprsky světelného kužele. Ve výsledku dokáže svítilna vydat obří světelný tok až 5000 lumenů, který se po zhruba minutě automaticky snižuje na stále ještě silných 1800 lumenů. Celkem svítilna nabízí 6 stupňů výkonu + stroboskop o síle 1800 lm.

Ovládání je řešeno pomocí dvou tlačítek, kdy zadní taktické tlačítko umožňuje rychlé zapnutí nejvyššího výkonu, zatímco bočním tlačítkem lze pomocí systému stisků, dvojstisků a trojstisků zapnout/vypnout svítilnu, přepínat mezi režimy svícení, aktivovat stroboskop nebo uzamknout svítilnu proti nechtěnému zapnutí během přenosu.

Svítilna má poměrně výjimečnou voděodolnost do hloubky až 5 metrů. Zvlášť lze dokoupit i montáž na zbraň a také kabelový spínač pro dlouhé zbraně. Konstrukce z leteckého tvrzeného hliníku zaručuje vysokou odolnost svítilny při zachování poměrně nízké váhy 250 g včetně akumulátoru. Rozměry činí na délku 152 mm, průměr těla 25,4 mm a průměr široké hlavy je 54,2 mm. Maloobchodní cena: 2650 Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny.eu