Nabíjení na D1: ČEZ zrychluje, nainstaloval 150kW nabíječku

Řidiči elektromobilů mohou ode dneška nabíjet na dálnici D1 rychleji. U restaurace McDonalds na 66. km vyměnil ČEZ jednu z 50kW za novou s výkonem 150 kW.

Nabíjení na D1 je už dnes úplně někde jinde, než bylo ještě před pár lety. Ve Vystrkově u Humpolce už řadu let funguje velký nabíjecí hub s Tesla Superchargery (podobný se aktuálně otevřel u Lovosic), najdeme tam také supervýkonné nabíječky Ionity 350 kW. A v neposlední řadě má ČEZ nabíjecí stanici u McDonalds ve skvělé lokaci na 66. kilometru D1.

Letos zatím ČEZ postavil více než 40 stojanů, za celý loňský rok rekordních 83. Celá síť ČEZ srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic má přes 310 stanic. U každého ze stojanů ČEZ mohou současně doplňovat energii dva elektromobily, dohromady je tedy síť v jednu chvíli schopna odbavit přes 620 elektromobilů.

Rychlodobíjecí stanice ABB o výkonu 50 kW tvoří více než 80 % sítě ČEZ. Nová 150kW stanice je tak v dnes sice pokrytím vedoucí, ale výkonově už přeci jen zaostávající síti vítanou novinkou.

zdroj: tisková zpráva

The post Nabíjení na D1: ČEZ zrychluje, nainstaloval 150kW nabíječku first appeared on Hybrid.cz.