LED továrny jsou ovlivněny zavíráním automobilek

V reakci na masové šíření coranovirové infekce, mnoho světových automobilek zavírá dočasně své výrobní linky v USA i v Evropě. Očekává se, že tato situace ovlivní celý dodavatelský řetězec, včetně výrobců displejů a osvětlovací technologie.

Značky jako Ford, General Motors (GM), Fiat Chrysler a Honda zavřely své výrobní závody v Severní Americe. Evropští výrobci automobilů, mezi které patří Volkswagen, Renault, PSA Group, BMW a Daimler rovněž tlumí výrobu v Evropě. Dle finanční společnosti Bloomberg nebyla od druhé světové války ve světě vidět takto masová synchronizace uzavírání továren. Pokud odstávky budou pokračovat delší dobu, pozastavení výroby povede ke zpoždění zásilek a zasáhne prodeje po celém světě.

Automobilová produkce zaznamenala v posledních letech masový boom a skýtala obrovský tržní potenciál pro výrobce LED a displejů. Samotný trh osvětlovací technologií trpí silnou tržní konkurencí, která tlačí na snižování cen výrobků. V návaznosti na obchodní spory mezi USA a Čínou počínaje rokem 2018 hledá mnoho dodavatelů ze zemí mimo Čínu příležitosti k oživení svého podnikání v různých výrobních sektorech.
Zdroj: ledinside.com