64 článků ze ČTVRTKA 11.4.2019

Špatný výkon v první a druhé třetině stál podle útočníka Martina Zaťoviče za porážkou Brna v pátém zápase semifinále play off extraligy na ledě Liberce. Kometa je po prohře 2:5 na pokraji vyřazení, a pokud chce postoupit do finále, musí teď Severočechy dvakrát porazit. Zkušený útočník věří, že Brno to dokáže a bude usilovat o mistrovský hattrick.

Během přistání se nejprve objevily problémy s telemetrií a později také s hlavním motorem, který měl zajistit hladké dosednutí sondy na povrch Měsíce. Později byla na krátkou dobu komunikace se sondou obnovena, už se však řítila příliš vysokou rychlostí k Měsíci. Sonda Beresheet nakonec zřejmě narazila do měsíčního povrchu velkou rychlostí a byla zničena.

České hokejistky podlehly ve čtvrtfinále mistrovství světa domácím Finkám 1:3, přesto vyrovnaly konečným šestým místem historicky nejlepší výsledek. Tým kouče Petra Nováka sice vedl od 22. minuty díky brance Natálie Mlýnkové, ale ještě ve druhé třetině otočily stav Michelle Karvinenová a Susanna Tapaniová, výsledek dovršila Jenni Hiirikoskiová.